erdi_d207_300l
erdi_d207_300l
erdi_d207_300l
erdi_d207_300l
ERDI D207-300L hole punch
Product description:
  • For short straight and figure cutting
  • D207 Painted handles
  • D107 Handles with PVC dip coating
  • Right- or left-handed cutting available
Key features according to our expert
  • Length (blade): 47 mm; 1 7/8 inch
  • Overall length: 300 mm
  • Max.thickness (600N/mm²): 1 mm
  • Right/left-handed: Left-handed
Specifications / All features
  • Brand: ERDI
  • EAN: 4010220000915
  • Supplier number: ERDI D207-300L
Length (blade)
47 mm; 1 7/8 inch
Overall length
300 mm
Max.thickness (600n/mm²)
1 mm